Negotiator - Blog

http://negotiator.kvalitne.cz

Úvodní stránka>Hudba>Beyonce
Témata
..::..

B'Day

03.prosinec 2010 | 12:39


B'Day je druhé studiové album americké zpěvačky Beyoncé, které vyšlo v roce 2006. Beyoncé o albu řekla: „Na albu vyjadřuji tolik myšlenek a tolik emocí. Nechtěla jsem udělat další podobné album jako Dangerously in Love, protože by to byla nuda.“Album debutovalo v USA na prvním místě a v prvním týdnu prodeje se alba prodalo přes 541,000 kopií. Album se dlouhé týdny drželo v nejlepší dvacítce téměř ve všech prestižních žebříčcích a na konci roku 2006 bylo album dvanáctým nejprodávanějším albem za daný rok.

Beyoncé z B'Day vydala mnoho singlů. S pilotním Déja Vu ji pomohl její přítel Jay-Z. Singl byl úspěšný, ale největších úspěchů se dočkal song Irreplaceable, se kterým vedla prestižní žebříček Billboard Hot 100 celých deset týdnů.

V roce 2007 vyšla takzvaná Deluxe Edition alba B'Day, ta ale musela být po několika týdnech stažena z prodeje, jelikož na album Beyoncé zařadila píseň Kissing You od jiné zpěvačky a neměla na ni autorská práva. Přesto z Deluxe Edition pochází velmi úspěšný singl Beautiful Liar, duet, který nazpívala se Shakirou.

Za toto album obdržela Beyoncé pět nominací na Grammy Awards. V kategorii Nejlepší R&B song, kde byla nominována píseň Déja Vu dokonce zvítězila.

Tento článek je licencován za podmínek GNU Free Documentation License. Používá materiál: Originální článek na Wikipedii.

..::..
Tento blog Copyright(c) Negotiator