Negotiator - Blog

http://negotiator.kvalitne.cz

Úvodní stránka>Politika
Témata
..::..

Demokratické shromáždění

03.prosinec 2010 | 12:38


Demokratické shromáždění (řecky: ??µ????????? ???????µ??, Dimokratikós Sinayermós), zkratkou DISY, je kyperská středopravicová politická strana. V současnosti je předsedou strany Nicos Anastasiades.

Strana byla založena 4. července 1976 politikem Glafkosem Kleridem, Glafkos byl kyperským prezidentem mezi lety 1993 a 2003.

DISY je členem Evropské lidové strany (EPP). Ve volbách do Evropského parlamentu v roce 2004 strana získala 28,2% hlasů a získala dva europoslance, těmi jsou Ioannis Casoulides a Panayiotis Demetriou.

Vedení Demokratického shromáždění podporovalo Annanův plán reunifikaci Kypru. Po odmítnutí plánu čtyři poslanci (Sillouris, Prodromou, Erotokritou, Taramoundas), kteří byli ve stranické opozici, byli vyloučeni a množství členů stranu opustilo. Vyloučení poslanci založili založili Evropskou stranu. Zakládající předseda strany Yiannakis Matsis vytvořil pro volby do Evropského parlamentu koalici Pro Evropu. Matsis získal křeslo v Evropském parlamentu a vstoupil do frakce EPP.

Ve volbách 21. května 2006 strany získala 30,3% hlasů a 18 z 56 křesel.


Tento článek je licencován za podmínek GNU Free Documentation License. Používá materiál: Originální článek na Wikipedii.

..::..
Tento blog Copyright(c) Negotiator