Negotiator - Blog

http://negotiator.kvalitne.cz

Úvodní stránka>Politika
Témata
..::..

Zelení

03.prosinec 2010 | 12:38


Zelení (používající zkratku Z) je české politické hnutí, které vzniklo z bývalých členů Strany zelených na podzim 2005 poté, co ve Straně zelených převládl proud kolem nového předsedy Martina Bursíka. Lidé kolem Jakuba Patočky (který ze strany vystoupil) a bývalého předsedy Jana Beránka (který v ní zůstal, ale neangažuje se) ztratili vliv.Přípravný výbor byl založen hned po sjezdu SZ 25. září 2005, po sesbírání 1500 podpisů bylo hnutí zaregistrováno u Ministerstva vnitra 23. ledna 2006 pod číslem registrace VS-300/SDR/1-2006[1], ustavující sjezd se konal 11. března. Prvním předsedou byl Milan Štěpánský, na sjezdu v červnu 2007 byl novým předsedou zvolen Milan Smrž. Podle vlastních údajů má hnutí Zelení necelých 50 členů, v parlamentních volbách v červnu 2006 nekandidovalo.

Stranu zelených Zelení nepovažují za představitelku zelené politiky pro její údajné bezzásadové politikářské kompromisy, které podle Zelených vyvrcholily účastí ve vládní koalici s ODS.

Zelení vycházejí z programu Vize ekologické demokracie, který v září 2003 schválila Strana zelených jako dlouhodobý program.

V senátních volbách 2006 kandidovala ve volebním obvodě Praha 2 za Zelené Mgr. Táňa Fischerová. Postoupila do druhého kola, avšak senátorkou zvolena nebyla[2].
Tento článek je licencován za podmínek GNU Free Documentation License. Používá materiál: Originální článek na Wikipedii.

..::..
Tento blog Copyright(c) Negotiator