Negotiator - Blog

http://negotiator.kvalitne.cz

Úvodní stránka>Sport>Hokej
Témata
..::..

Jan Bulis

03.prosinec 2010 | 12:38


upravit biografie Tato biografie potřebuje úpravy. Můžete Wikipedii pomoci tím, že ji vhodně vylepšíte. Inspiraci k vylepšení lze hledat v radách na stránce Vzhled a styl, případně na diskusní stránce článku.

Jan Bulis (* 18. března 1978 Pardubice) je český lední hokejista.

V Kanadě začal hrát hokej už v 16 letech, kdy hrál juniorskou ligu Britské Kolumbie. Proslavil se ale hlavně v OHL, kde za Barrie Colts za jediný ročník posbíral 103 bodů. Pak už cestoval do týmu NHL Washington Capitals. Tam se mu příliš nedařilo, a proto uvítal výměnu do celku Montreal Canadiens, kde dospívá ve všestraného útočníka. Toho si všiml i reprezentační trenér Alois Hadamczik, který jej nominoval na olympijské hry v Turíně. Vysloužil si také reprezentační pozvánku na MS v Rize. V následující sezoně jako volný hráč podepsal jednoletou smlouvu v zýmu NHL Vancouver Canucks. Na západním pobřeží Kanady ale vydržel jen jednu sezonu. V září roku 2007 podepsal dvouletý kontrakt s týmem ruské Superligy Chimik Moskevská oblast. Zde se Bulisovi hned v jeho první sezoně dařilo velice dobře. Se ziskem 48 kanadských bodů (17 branek + 31 asistencí) obsadil osmou příčku v produktivitě celé soutěže.


Tento článek je licencován za podmínek GNU Free Documentation License. Používá materiál: Originální článek na Wikipedii.

..::..
Tento blog Copyright(c) Negotiator