Negotiator - Blog

http://negotiator.kvalitne.cz

Úvodní stránka>Technika>Počítače
Témata
..::..

Mozilla Public License

03.prosinec 2010 | 12:39


Mozilla Public License (MPL) je licence pro svobodný software. Původní verzi 1.0 vytvořila Mitchell Bakerová v době, kdy pracovala pro Netscape Communications Corporation, současná verze 1.1 vznikla už v nadaci Mozilla Foundation.

Spolu s licencemi GNU GPL a LGPL je MPL používána pro zdrojový kód software vydávaný Mozilla Corporation, jako je Firefox či Thunderbird. Taktéž pro související produkty jako SeaMonkey nebo Nvu. Mimo to MPL používají i další organizace jako např. Sun Microsystems (pro OpenSolaris).

MPL je výrazně volnější než GPL (ale je s ní nekompatibilní kvůli některým náročnějším požadavkům MPL), je považována za slabý copyleft: na rozdíl od GPL není MPL „virová“: program pod MPL lze kombinovat s nesvobodným softwarem, pouze převzatá část musí nadále splňovat podmínky MPL. (Při začlenění cizí tvorby uveřejněné pod GPL je nutno uvolnit pod GPL celý program.)


Tento článek je licencován za podmínek GNU Free Documentation License. Používá materiál: Originální článek na Wikipedii.

..::..
Tento blog Copyright(c) Negotiator