Negotiator - Blog

http://negotiator.kvalitne.cz

Úvodní stránka>Technika>Počítače
Témata
..::..

Web Hypertext Application Technology Working Group

03.December 2010 | 12:39


The Web Hypertext Application Technology Working Group (zkráceně WHATWG) je pracovní skupina snažící se o návrh nových technologií umožňujících autorům psát a nasazovat webové aplikace mnohem snadněji pomocí rozšíření existujících technologií. Na rozdíl od konsorcia World Wide Web Consortium, jejímž předsedou je Tim Berners-Lee, a která se snaží o nezávislost, je WHATWG více založena na příspěvcích konkrétních přispěvatelů jako jsou Google, Mozilla Foundation, Opera Software či Apple Computer.

Založení WHATWG bylo odpovědí na pomalý vývoj webových standardů pod křídly W3C. Řada členů WHATWG se však podílí též na standardech od W3C a samotná pracovní skupina se snaží připravit specifikace tak, aby je bylo možné schválit přímo W3C.Aktuálně jsou rozpracovány tři specifikace:7. března 2007 byla založena nová pracovní skupiny HTML u W3C, jejíž cílem je vytvořit novou verzi jazyka HTML. Po hlasování bylo v květnu 2007 rozhodnuto[1], že návrhy Web Applications 1.0 a Web Forms 2.0 se stanou základem práce na HTML 5. Funkcí jednoho ze dvou editorů byl navíc pověřen Ian Hickson, který je editorem WHATWG.

Tento článek je licencován za podmínek GNU Free Documentation License. Používá materiál: Originální článek na Wikipedii.

..::..
Tento blog Copyright(c) Negotiator